Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Предыдущая   Следующая ►

Від криміналу – до материнства: шість версій, чому наречену прийнято носити на рукахПередзвін келихів та запальна музика залишилися у бенкетному залі, а для наречених настав особливий момент: вперше вони перетнуть поріг оселі як подружжя. Втомлений наречений знаходить в собі сили, щоб на руках перенести свою дружину у хмаринці невагомої білосніжної тканини через поріг... Ми знайшли шість теорій походження цієї традиції.

Носити кохану  на руках – це завжди звучить романтично. Така дія з боку чоловіка підсвідомо переконує жінку в тому, що він піклується про свою обраницю, дбає про неї, як про дитину. Адже зазвичай саме діток носять на руках, а от дорослим так щастить нечасто.  Втім, це один з найдавніших звичаїв, який можна поставити в один ряд з такими традиціями, як випікання весільного короваю або дарування букету нареченій. Це – традиція, одна із багатьох, про походження та призначення  якої молоді люди часто навіть не здогадуються. Звідки ж вона походить?
шість версій, чому наречену прийнято носити на руках

Теорія перша – кримінальна

Подейкують, що коріння традиції сягає часів, коли наречену викрадали. По-справжньому. Викрадена дівчина в багатьох випадках не прагнула заміжжя, тому не «підігрувала» своєму викрадачу. Тобто крадіжка була повноцінною від початку до кінця – від викрадення з батьківського дому до моменту, коли наречена потрапляла у новий дім і автоматично ставала власністю не батьків, а свого чоловіка. Сьогодні ж, якщо дотримуватися цієї теорії, то це таке собі романтичне викрадення за згодою. І, хоч ніби все й добровільно, та, все ж, елемент авантюри вносить нові відчуття у стосунки пари. У деяких народів «вкрадена» дівчина самостійно переступає поріг будинку майбутнього чоловіка. У цьому – прояв її добровільної волі жити разом з нареченим.

Теорія  друга - міфічна

У слов’ян було прийнято переносити наречену через поріг тому, що він завжди вважався сакральним місцем. Оскільки наречена не переступає через поріг, коли її вносять, то це мало б, як вважалося, обдурити дідуся-домовика, аби той на перших порах не докучав нареченій. А з часом він мав би звикнути і навіть радіти новій господині. Іноді з ціллю якнайшвидше сподобатися домовикові, дівчина брала у руки віник або інше знаряддя праці, полотно чи пряжу, щоб справити враження хазяйновитої жінки. 
шість версій, чому наречену прийнято носити на руках

Теорія третя – відьмацька

Як відомо, відьма, вампір чи інша зла сила не може переступити поріг чужої домівки без запрошення. Для цього українці традиційно посипали всі входи та виходи посвяченою сіллю або й маком. Втім, беручи дружину, чоловік не відкидає того, що вона може бути відьмою, але приймає її навіть такою. При чому, не просто приймає, а й на власних руках переносить її  через бар’єр у вигляді порогу, щоб зняти таким чином захист з оселі. Іншими словами – безмежна довіра, помножена на любов.

Теорія четверта – сакральна

Дверний отвір і поріг, за давніми віруваннями, є порталом між паралельними світами. Тому, згідно з традиціями багатьох народів, небажано стояти в дверях або сидіти на порозі. Тим більше, що раніше померлих родичів ховали перед входом в будинок, щоб їхні душі охороняли живих. Вважається, що наречена, яка наступила на поріг перед тим, як увійти в будинок свого чоловіка, може впустити в оселю цих злих духів або навпаки – осквернити душі предків. На доказ цього віруючі над кожними дверима малюють святий хрест, який повинен оберігати їх від нечистого.
шість версій, чому наречену прийнято носити на руках

Теорія п’ята – романтична

Окремі пари просто переконані, що усі ці кусання короваю та швидкісне ставання на весільний рушник, яке мало б засвідчити, хто в подружжі матиме перевагу, не більше, ніж  дурниці. А тому поріг перетинають саме таким чином (коли наречена на руках у нареченого), щоб зайти одночасно і бути рівноправними членами сім’ї.

Теорія остання – материнська

У відповідності до відомої прикмети, вагітній жінці не можна не лише переступати через поріг, але й сидіти на ньому. У першу чергу це пов'язано з тими магічними властивостями, які приписуються порогу як кордону між двома світами – зовнішнім, чужим, і внутрішнім, домашнім, своїм. Не можна на порозі сидіти й тому, що у давнину під ним ховали померлих нехрещених немовлят – щоб кожен, хто через поріг переступить, «хрестив» їх. Та в основному за цим проглядається турбота про здоров'я майбутньої матері, якій не можна переступати через перешкоду, робити широкі кроки, протипоказані при вагітності. Відтак, давши дозвіл чоловікові переносити себе через поріг, дівчина автоматично погоджується стати матір’ю для його майбутніх дітей.

Текст: Ольга Терещук, весільний портал Пара молода
29.03.2017              сегодня 1, з початку місяця 40, всего 140472◄ Предыдущая   Следующая ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму

2006-2020 «Пара молода» - каталог свадебных услуг Украины. Поддержка сайта: vlasne.info