Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Предыдущая   Следующая ►

Полісся західне ВолинськеКінець ХІХ – початок ХХ ст.
Весільне вбрання молодих колишнього Пінського повіту Мінської губернії, тепер Любешівського р-ну Волинської обл.

Весільне вбрання, як і весь комплекс традиційно-побутової культури населення крайніх північних районів сучасної Волинської області УРСР, що межує з БРСР, за цілим рядом ознак виявляє спільність з традиційною культурою пінчуків Білорусії. Але самовизначеність населення цього району як українського дозволила нам представити їхнє весільне вбрання як зональний західноподільський варіант українського костюма.

Весільне вбрання молодих Волинського Полісся відзначається контрастним виділенням яскравих червоно-чорних кольорів тканих орнаментальних узорів на тлі вибіленого лляного полотна. Ткана весільна сорочка молодої з відкладним коміром та тканою накладною пазухою має повністю затканні червоно-чорними переборами широкі рукава, зібрані біля манжету. Поверх сорочки вдягали ткані спідницю та фартух. Шия прикрашена кількома низками намиста. На ногах – онучі з колишньої тканої сорочки та личаки. Своєрідним є головний убір молодої – біла ткана намітка з узорно перебраними кінцями. Поверх намітки надягали весільний вінець у вигляді твердого високого обручика, розширеного догори, обшитого кольоровими стрічками, попередньо зібраними у складочки. Його вдягали з нахилом на правий бік, а на кінцях чіпляли пишні пучки різнобарвного пір’я, яке мало відвернути від молодої лихі сили.
Весільне вбрання молодих колишнього Пінського повіту

Молодий поверх вузьких з доморобного полотна штанів вдягав на випуск білу лляну весільну сорочку, що дарувала йому молода. Вишивкою прикрашали і відкладний комір та пазуху. Підперізували молодого тканим вогняним поясом. Солом’яний капелюх дружка прикрашала весільним віночком та складеною з кольорової, переважно червоної стрічки квіткою. На ногах – онучі та личаки, які прив’язані плетеними з конопель шнурками – «волоками».

Полесье западное. Конец XIX - начало XX в. Свадебный наряд новобрачных бывшего Пинского уезда Минской губернии, теперь Любе-шовского района Волынской облас-

Western Polissia. Turn of the 20th с Wedding dress of the newlyweds in the former Pinsk Uyezd, Minsk Gu-bernia, now Liubeshiv District, Vol-hynian Region
15.04.2008              сегодня 1, з початку місяця 18, всего 733◄ Предыдущая   Следующая ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог свадебных услуг Украины. Поддержка сайта: vlasne.info